איכות חיים

בתחרות קריה יפה בישראל יפה מטעם “המועצה לישראל יפה” זכתה  עומר ב”כוכב הזהב”. זהו הדירוג הגבוה ביותר והוא ניתן על זכייה במשך חמש שנים רצופות בחמישה כוכבי יופי וב”דגל היופי”.היישוב עומר נמצא בתנופת פיתוח אשר מחזקת את מעמדו כאחד היישובים האיכותיים והמובילים במדינה. הדגש מושם כאן על רמה גבוהה של איכות חיים על כל המשתמע מכך ועל ניהול מוניציפאלי וכלכלי עצמאי בכל התחומים: החל במכון טיהור מתקדם וכלה בבית הספר התיכון המקיף, היפה והאיכותי בארץ.

עומר נמצאת בימים אלה בשלב של התרחבות, כאשר שכונת “בנה ביתך” ההולכת ונבנית מצעירה את היישוב ונותנת מענה לאקדמאים הרבים הבאים לגור כאן בעקבות הקמתו במקום של פארק תעשיות ההיי-טק – גן לתעשיות עתירות ידע בפיתוח סביבתי מרשים.

טיפוח החינוך וחיי התרבות והפנאי עומדים בראש סדר העדיפויות בעומר, החל בגיל הרך ועד סיום בית הספר התיכון. הלימוד נעשה בכיתות קטנות ואינטימיות, ובתוספת שעות ומגוון רחב של תחומי לימוד והעשרה אנו מאפשרים לכל ילד להתקדם ולהתפתח לפי יכולתו ונטיותיו. ביישוב מתקיימת פעילות תרבות וספורט תוססת במגוון תחומים, והמועצה אף תומכת בתנועת “הצופים” במטרה להקנות לפעילות הערכית מעמד חשוב בחיי הילדים והנוער.

בראייה של עומר כמקום מגורים מיטבי לכל גיל, המועצה תמכה בהקמתו של כפר ייחודי לאוכלוסייה הבוגרת, המעניק לבני גיל הזהב איכות חיים גבוהה בכל התחומים.

היישוב סיים באחרונה את הכנתה של תכנית מפורטת לאזור תיירות, שיכלול מלון ואגם מלאכותי ויהווה מוקד לפעילות נופש.
כל אלה הציבו את עומר במקום השני בארץ בדירוג איכות החיים לתושב שנעשה באחרונה.
אנו שמחים לקלוט משפחות נוספות, ובהזדמנות זו מזמינים את כל תושבי ישראל לבקר ולהתרשם מהפנינה שבנגב.