חינוך

גרגורי פוזניאנסקי
מנהל מחלקת החינוך
מר גרגורי פוזניאנסקי
gregorip@omer.muni.il
http://www.aeroclub.co.il

אגף החינוך מועצת עומר

תחומי אחריות:

הענקת תמיכה ארגונית, מנהלית ותקציבית ומתן משאבים ושירותים למערכת החינוך ברשות המקומית.
מתן מענה מיטבי לצורכי הקהילה והיחיד בתחום החינוך.
טיפוח ושיפור איכות החינוך ביישוב.
קידום יוזמות ומפעלים חינוכיים.
השתלבות במכלול פעילויות הרשות ויחידותיה השונות.

מזכירת מחלקת החינוך הגב' רחלי בוגנים  טלפון 08-6291166

תרבות בעומר:

האוכלוסייה בעומר היא צרכנית גדולה של תרבות, עם נכונות גבוהה להירתם לפעילות בתחומים השונים. היישוב מציע מגוון עשיר של פעילויות בתחומי האמנות, התרבות והספורט, ההולם את קשת הצרכים של האוכלוסייה ביישוב. המועצה משתדלת להעניק צביון ותוכן ייחודיים לחגים ולימי זיכרון תוך שימוש בכוחות מקומיים, וחלק ניכר מפעילויות שעות הפנאי נערך בתמיכה או בסבסוד שלה.
תושבי עומר – ילדים, נוער ומבוגרים – נהנים מחוגים, סרטי איכות, תיאטרון, קונצרטים, תכניות בידור, להקות מחול, הרצאות ולימודי העשרה בתחומים שונים. מתקני התרבות ביישוב כוללים אמפיתיאטרון, בית תרבות וקולנוע, ספרייה עשירה, בית חוגים, קונסרבטוריון ומרכז לתרבות הפנאי למבוגרים.

השנה רצופה בפעילות תרבותית קהילתית: סדרת הצגות למבוגרים, סדרה לילדים במתכונת של רכישת מנויים במחירים מיוחדים וברמה גבוהה במיוחד, שבתות-תרבות עם אנשי ציבור בנושאים מגוונים, מופעים של להקות הייצוג של עומר ועוד.

ספורט לכל המשפחה:
ביישוב מתנהלת פעילות ספורט ענפה הנותנת מענה לכל רובדי האוכלוסייה. יש כאן מועדון תעופה, אצטדיון כדורגל, מגרשים לאתלטיקה קלה ולקט רגל, מגרשי טניס ושני אולמות כדורסל – אחד באולם הפיס שבתוך היישוב והשני באולם הספורט החדיש והמשוכלל שבשטח בית הספר התיכון. בזה האחרון יש 850 מקומות ישיבה, והוא משמש במהלך שעות הלימודים את תלמידי בית הספר ולאחריהן – את כלל התושבים.

קלוב התעופה

קלוב התעופה פועל מזה 25 שנים באר שבע וסביבתה, בפיקוח מקצועי של קלוב התעופה לישראל. לאורך כל השנים ובכל הפעילויות של קלוב התעופה העירוני, שמנו אל מול עינינו מטרות חינוכיות וחברתיות גם יחד. בין המטרות החינוכיות ראינו לנכון לפתח אצל ילדים ובני נוער, כמו גם אצל הוריהם, מודעות ומעורבות בנושא הטיסנאות, התעופה והספורט התעופתי. באמצעות היצירה ועבודת כפיים קרבנו את העוסקים במועדוני התעופה לתחומי ידע טכנולוגיים ואף הרחבנו אופקים במקצועות תיאורטיים מתחום האווירונאוטיקה. בנייה והטסת טיסנים הם תחומי עשייה להם נדרשים משמעת עצמית, יכולת התמדה וצורך רב בעזרה של הורים ושל חברים מהחוג, או הכתה. במהלך השנים זכינו לקדם התפתחותה של קהילת פעילים "שרופים" שאינם מותרים על שעות בנייה או שעות הטסה, בחולי, חום או קור. בשמש או בגשם. קהילת בוני הטיסנים והמטיסים הינה קהילה הפעילה גם בתחרויות ארציות ובין לאומיות.

מילגות ללימודים ניתן להגיש בקשות
http://www.universities-colleges.org.il